Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje spalio 15 dieną vyko regioninė gamtos mokslų mokinių tiriamųjų darbų konferencija „Sužinok daugiau“, kurioje savo tiriamuosius darbus pristatė mokiniai iš Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės, Salantų, Klaipėdos „Ąžuolyno“, Palangos senosios, VšĮ Pranciškonų, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijų, Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos. Šiemet mokiniai daugiau gilinosi į sveikos gyvensenos, biochemijos sritį, gamino bioplastiką ir tyrinėjo jo savybes.

Šių eilučių autorė pristatė pranešimą „Išmaniųjų technologijų taikymas tyrinėjant gamtą“ , kuris sudomino konferencijos dalyvius tuom, kad išmanusis telefonas gamtoje gali būti naudojamas ir kaip tyrinėjimo priemonė; Klaipėdos universiteto Botanikos sodo direktorė dr.(HP) A. Klimienė pristatė pranešimą „Ekosistemų pokyčiai dėl augalų invazyvumo“, o išklausiusi mokinių tiriamuosius darbus pasidžiaugė jų aktualumu ir kokybe.
Konferenciją organizavo Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos biologijos mokytoja Aurelija Orlovienės ir Salantų gimnazijos biologijos mokytoja Rasa Bumblienė.

Rasa Bumblienė,
biologijos mokytoja