Pradinis Karjeros diena Salantų gimnazijoje

Karjeros diena Salantų gimnazijoje

Lapkričio 24 dieną Salantų gimnazijoje  1–4G klasių mokiniams buvo organizuojama karjeros diena. 1–1G klasėms užsiėmimai vyko gimnazijoje, o 2G–4G klasių mokiniai vyko į Kretingos J.Pabrėžos gimnaziją, kurioje vyko karjeros konsultavimo diena ,,Karjera‘17“.

Karjeros diena Karjeros diena Karjeros diena

1a ir 1b  klasių mokiniai lankėsi Salantų ligoninėje, kurioje užsiėmimus mokiniams vedė kineziterapeutė Ieva Venclovienė. 2a klasės mokiniai susipažino su baldžiaus profesija ir įmone ,,Klaipėdos baldai“. Užsiėmimą vedė mama Asta Grikpėdienė. 2b klasės mokiniai dalyvavo susitikime su Salantų miesto seniūnu Kazimieru Galdiku. Su kirpėjos specialybe mokinius  supažindino Inga Meškienė, o su siuvėjos specialybe – Rasa Daukšienė. 4 klasės mokiniai vyko į edukacinį užsiėmimą pas gintaro meistrus  Imbarės kaime.  3 klasės mokinius mama draudėja Renata Šakienė  supažindino su  draudimo agento profesija, o tėvelis, baldų gamintojas Vidmantas Kriaučiūnas, –  su  baldų gamintojo profesija.

5 klasės mokiniai piešė ,,Karjeros minčių žemėlapį“ ir klausėsi paskaitos tema ,,Darbo paskirtis ir karjeros samprata“, kurią vedė gimnazijos bibliotekos vedėja Inga Žukauskaitė.

6a ir 6b klasėms užsiėmimai vyko gaisrinėje, o gimnazijos skaitykloje vyko įvairių profesijų pristatymas.

7-ų klasių mokiniai peržiūrėjo filmą ,,Aukštasis išsilavinimas“ ir filmukus apie įvairias profesijas. Abi klasės susitiko su veterinarijos gydytoju S. Alonderiu, apsilankė Salantų stalių dirbtuvėse.

8a ir 8b klasių mokiniai  ėjo  į Salantų regioninio parko direkciją. Ten jie išklausė vyr. ekologės Dovilės Staponkienės paskaitą tema ,,Ekologo darbas“. Grįžę į gimnaziją mokiniai susitiko su mūsų mokyklą baigusiais mokiniais Dalia Rakauskaite ir Ričardu Pociumi, klausėsi jų istorijų  apie profesijas, karjeros galimybes. Ričardas Pocius supažindino su A.Stulginskio universitetu, o  Dalia Ragauskaitė, Skuodo kultūros centro darbuotoja, nuoširdžiai prisipažino, kad smagu sugrįžti į mokyklą, sutikti auklėtoją, o dar smagiau pabendrauti su jaunąja karta ir motyvuoti juos siekti savo tikslų, nebijoti klysti, mokytis ir stengtis! Salantų gimnazijos bibliotekos vedėja Inga Žukauskaitė skaitė paskaitą tema ,,Mano vertybių skalė“, mokiniai atliko praktines užduotis,

1Ga ir 1Gb klasių mokiniai patys kalbėjo apie svajonių profesijas, ėjo į SPSPC, kur susipažino su slaugytojos, gydytojo ir socialinio darbuotojo profesijomis. Mokiniai susitiko su buvusiais gimnazijos mokiniais: I. Šilgalyte, kuri papasakojo apie gido, ekskursijų – edukacinių užsiėmimų vadovo darbą, ir Ričardu Pociumi, papasakojusiu apie agronomo profesiją. Mokiniai apsilankė kavinėse ,,Pakalnutė“ ir ,,Elektrinė“, kur susipažino su maisto technologo darbu.

Karjeros diena tikrai paliko gerų įspūdžių mokiniams ir jų vadovams.

8b klasės auklėtoja Kleopa Janušauskienė

Karjeros diena Karjeros diena Karjeros diena