Pradinis Turiningas šeštadienis

Turiningas šeštadienis

Balandžio 14-ąją būrys Salantų gimnazijos moksleivių – keturios šeštokės, trys dešimtokai ir aštuoni  aštuntokai – bei geografijos mokytoja Kleopa Janušauskienė surengėme ekskursiją į Vilnių. Visą dieną trukusios išvykos metu aplankėme ne tik įspūdingų statinių bei lankytinų objektų turtingą mūsų šalies sostinę, bet, grįždami namo, pasigrožėjome ir kitais Lietuvos miestais.

Turiningas šeštadienis Turiningas šeštadienis   Turiningas šeštadienis
  Turiningas šeštadienis

Įspūdžių kupina diena prasidėjo Česlovo Kudabos geografijos konkursu, kuriame dalyvavo aštuntos klasės moksleivė Viltė Kniežaitė, septintokas Karolis Margis bei antroje gimnazinėje klasėje besimokantis Dovydas Žilinskis. Kol jie tikrinosi geografijos žinias, likusieji mokiniai, lydimi mokytojos, leidomės į pažintinę ekskursiją. Mums didžiulį įspūdį paliko Katedra, įsikūrusi pačiame sostinės centre, Prezidentūra ir universiteto kiemeliai.

Įsiamžinę nuotraukose prie šio gražaus ir reikšmino pastato, aplankėme televizijos bokštą, kuris, kaip žinia, yra aukščiausias statinys Lietuvoje. Iš jo atsiveria nepaprasto grožio Vilniaus panorama. Ne vienam užgniaužė kvapą žiūrint į sostinę iš aukštai.

Pasibaigus geografijos konkursui, išvykome į Trakus. Sustojus mokykliniam autobusui, visi pirmiausia suskubome paragauti garsiųjų Trakų kibinų. O kai alkis buvo numalšintas, visi patraukėme į Trakų salos pilį, kuri paliko didžiausią įspūdį. Visus sužavėjo ne tik pilies istorija, bet ir architektūra.

Po Trakų mūsų laukė Aukštadvaryje, Trakų rajone, įsikūrusi ir turistų labai pamėgta Velnio duobė, kurios atsiradimo istoriją lydi ne viena legenda bei padavimas. Grįždami namo, užsukome ir į  Birštoną. Čia taip pat netrūko įspūdžių.

Deimena Vainutytė,  6b kl.

Deimena Vainutytė,  6b kl.