Birželio 13 dieną Salantų gimnazijos aktų salėje vyko jau keturioliktoji Salantų gimnazijos Gabių mokinių šventė. Bėgant metams ši šventė kito, tad šiemet ji buvo pavadinta Padėkos švente. Šventėje buvo dėkojama ne tik mokiniams, gynusiems gimnazijos garbę įvairiuose konkursuose ir olimpiadose, bet ir tiems, kurie savo iniciatyvomis ir veiklomis prisidėjo prie gimnazijos garsinimo. Tai pat buvo dėkojama tėveliams, savanoriškai padėjusiems įgyvendinti gimnazijos uždavinius. Šventės iniciatoriai ir rėmėjai yra Salantų gimnazija ir trijų seniūnijų seniūnai: Kūlupėnų seniūnė Rita Lubienė, Salantų miesto seniūnas Kazimieras Galdikas, Imbarės seniūnas Antanas Turauskis.Tik jų dėka ši šventė gyvuoja tiek metų.

Padėkos šventė Salantų gimnazijoje _1Padėkos šventė Salantų gimnazijoje _2Padėkos šventė Salantų gimnazijoje _3Padėkos šventė Salantų gimnazijoje _4

Šiemet buvo padėkota 46 mokiniams ir 4 kolektyvams – komandoms (gimnazijos skautams, Iniciatyvių mokinių klubui, pradinių klasių šaškininkų bei vyresniųjų klasių šaškininkų ir šachmatininkų komandoms),  23 mokytojams, padėjusiems mokiniams pasirengti olimpiadoms ir konkursams. Už labai svarius pasiekimus (jų turi būti nuo 3 iki 5) seniūnai, kaip ir kasmet, įsteigė savo prizus. Imbarės seniūno prizai buvo  įteikti Dovydui Žilinskiui (2Gb), Gintarei Žilinskytei (8a), Robertai Diekontaitei (8a), Aurimui Dobrovolskiui (1Gb), Vygantui Tuzui (1Gb); Salantų  miesto seniūno prizai atiteko Kotrynai Meškytei (3G), Austėjai Puotraitei (4kl.), Gabrielei Drungilaitei (8a); Kūlupėnų seniūnė savo prizais apdovanojo Karolį Margį (7a), Nedą Varpukauskaitę (4G) ir Samantą Gagilaitę (6b). Padėkos buvo įteiktos ir  iniciatyviems tėveliams už jų pagalbą, palaikymą, organizuojant renginius, ugdymo dienas, mokinių nuvežimą į konkursus.

Tradicija tapo šios šventės metu paskelbti ir apdovanoti Metų mokinį. Jis renkamas vadovaujantis Metų mokinio rinkimo nuostatais. Šiemet Metų mokiniu antrus metus iš eilės išrinktas Karolis Margis (7a). Jo pasiekimai išties svarūs: 1v. rajono matematikos olimpiadoje; 1v. rajono viktorinoje ,,Gamtos žinovai“; matematikos Kengūros 1 v.rajone ir 26-a v. respublikos 50-uke; 2018 metų nacinalinio konkurso ,,Istorijos žinovas“ laimėtojas progimnazijų grupėje; Auksinė anglų kalbos Kengūra; Oranžinė lietuvių kalbos Kengūra; 3 v. respublikinėje 6-8 kl.matematikos olimpiadoje; 2 v. nacionalinėje NMA 5-8 klasių matematikos olimpiadoje; I-o etapo nugalėtojas projekte ,,Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ ir jo finalo dalyvis; Karolis taip pat subūrė  komandą ,,Salantai“, kuri dalyvavo ,,Auksinio proto“ žaidimuose Kretingoje.

Šventę paįvairino Salantų gimnazijos mokinių šokių kolektyvai, Dainavimo studijos atliekamos  dainos.  Džiugu, kad Salantų gimnazijoje yra daug mokinių, mokytojų, tėvelių, kurie savo veiklomis kuria Salantų gimnaziją ir kartu garsina Salantus.

Iveta Šetkutė, 3G,

Salantų gimnazijos jaunoji žurnalistė